A XX. század halálos ideológiáival szemben, az Iszlám Állam dzsihadistái az iszlám nevében követik el barbár bűntetteiket. Ezért nagy megdöbbenést kelt, hogy szinte rejtegetőzik a hivatalos iszlám közösség, amely csak félénk és gyenge nyilatkozatokkal ítélte el ezeket a szörnyű tetteket. Világossá vált, hogy nincs egy olyan vezetői réteg, amely képes lenne arra, hogy tudatosítsa az egyes népekben, a vallás nevében cselekvő Iszlám Állam fenyegető veszélyét.
Louis Raphael Sako babilóniai káld pátriárka ezekkel a határozott szavakkal szólította fel az iszlám közösség vezetőit, hogy vállalják felelősségüket és szálljanak szembe a magát iszlámnak nevező szélsőségesekkel, akik halálos veszélyt jelentenek a Közel-Kelet keresztényei számára, de nem kevésbé veszélyesek a muzulmánok számára sem.
A pátriárka az összes muzulmánhoz intézett aggódó levelét a vallásközi konferencián tette közzé, amelyet a bécsi szaúd-arábiai királyról elnevezett központban (Kaiicid) tartottak. A kétnapos vallásközi csúcstalálkozó november 19-én ért véget: 200 muzulmán és keresztény vitatta meg a vallás nevében elkövetett erőszak elleni közös küzdelem témáját.
A káld egyház prímása minden muzulmán testvérét arra szólította fel, hogy változtasson magatartásán: az ő felelősségük, hogy választ találjanak az Iszlám Állam által jelentett súlyos veszélyre, a válasz nem érkezhet kívülről.
Az Irakban és Szíriában működő dzsihadisták által elkövetett bűntettek közül Sako pátriárka kiemelte: templomokat és kolostorokat megszentségtelenítettek, azokat mecsetekké alakítottak át, nőket elraboltak és rabszolgaként a piacon eladtak. A pátriárka hangsúlyozta: a Közel-Keleten a keresztények őslakosok. A valláskutatókat arra kérte, hogy cáfolják meg az Iszlám Állam érveléseit, törvényesen ítéljék el rettenetes tetteiket és elveiket „az emberiség ostorcsapása” névvel bélyegezzék meg.
Vatikáni Rádió
Nincsenek megjegyzések :
Megjegyzés küldése